Historia zwykłego człowieka

Historia każdego człowieka tak naprawdę zasługuje na uwagę. Może życie każdej osoby nie jest fascynujące, ale starajmy się poświęcać sobie nawzajem dużo uwagi. Dzięki temu wykażemy dla siebie odpowiednie zrozumienie. Pewni ludzie zostają opisani w książkach, aby ich życiorys mógł być dla nas przykładem odpowiedniego postępowania. Chociaż czasem ma być to tylko dowód na to, co kiedyś się działo. Tak było w przypadku książki pt. “Tatuażysta z Auschwitz”. Teraz autorka tego dzieła powraca z kolejną książką pt. Opowieści o nadziei z www.taniaksiazka.pl.

Przypadkowe spotkanie

Heather Morris zdobyła wielką sławę, pisząc swoją pierwszą, debiutancką książkę o tatuażyście. Historia Lale Sokołowa poruszyła wiele serc – nawet tych najbardziej nieczułych. Czytelnicy byli w szoku, czytając o tym co Lale przeżył. Druga bohaterka – Cilka – również nie pozostawiła czytelników obojętnych. To spowodowało, że Morris postanowiła i jej poświęcić osobną książkę pt.”Podróż Cilki”. Uwaga! Nie są to żadne opowieści fikcyjne, ale prawdziwe losy osób, które miały tą nieprzyjemność, że musiały zmierzyć się z ciężkimi czasami wojennymi. Tak, II wojna światowa pozostawiła w nas trwały ślad. Może my osobiście nie mieliśmy z tym do czynienia, ale są książki, które pokazują wielkie poświęcenie osób, które musiały brać w niej udział. Takich osób, którym jakimś cudem udało się przeżyć piekło na ziemi. Taką osobą był Lale Sokołow, który w pewnym szpitalu w Melbourn stanął na drodze Heather Morris. W ten oto niezwykły sposób, przypadkowe spotkanie, sprawiło, że ludzie mogli poznać niezwykłą prawdziwą historię, dzięki czemu Morris zyskała międzynarodową sławę.

Nadzieja i szczęście

“Opowieść o nadziei” to książka niejako o samej autorce. Morris skupia się w niej na tym, jak powstawała właśnie jedna z jej najsłynniejszych książek – o tatuażyście. Autorka mówi o tym, jak budowała się krok po kroku jej przyjaźń z Lale. Czy przyszła pisarka spodziewała się tego, jaką historię przyjdzie jej usłyszeć? Jaką historię przyjdzie jej spisać? O tym wszystkim opowiada nam w swojej najnowszej książce. Ale nie tylko na tym koncentruje się Morris. Autorka poświęca w niej dużo miejsca swojej rodzinie, która jak się okazuje, też nie należy do takich zwyczajnych. Dlaczego? Tego wszyscy dowiedzą się już z książki. Dzięki temu dziełu literackiemu w lepszy sposób można poznać autorkę, która opowiada nie tylko o nadziei, ale także o różnych obliczach szczęścia. W jaki sposób? Warto tego się dowiedzieć z tej właśnie książki.